Czym jest życie bez muzyki? Teledyskiem z nudną ciszą w tle. Dlatego przygotowałem dla Ciebie playlistę, z kawałkami pomocnymi w walce z jesienną chandrą, ale także możliwością zadumy oraz lekkiego, duchowego wypoczynku.

Każda piosenka w większy, bądź mniejszy sposób coś dla mnie znaczy. Postaram się Tobie wytłumaczyć dlaczego właśnie te utwory, znalazły się na tej playliście. Na końcu udostępnię link do składanki na Spotify, abyś nie musiała sama jej tworzyć.

Zaczynajmy:

Old Pine

Bardzo ciepły utwór wygrywający podczas moich wieczornych, czytelniczych wypraw. Zwiedzanie światów nie z tej ziemi, przy akompaniamencie ciepłej gitary oraz wokalu, który sprawia, że serduszko zanurzy się w komforcie jesiennego odpoczynku.

Someone New

“Every day with someone new

I fall in love just a little ol’ little bit “

Autumn Leaves

 

Bardzo powolny kawałek, przebijający wokalem oraz usypiający. Lubię do niego odpływać wieczorami. Dzieje się magia.

Summer Ends

 

Piosenka zespołu American Football, bardzo bliskiego mi zespołu. Idealnie odwzorowuje ucieczkę słonecznego lata, oraz jego przemianę w piękną polską jesień.

Magic

 

Wczytajcie się w tekst piosenki, a zrozumiecie o co mi chodzi. Wspomaganie zadumy.

Start a War

 

Wojenna piosenka na bojowy okres. Bunt.

Cherry wine

Łagodna kompozycja z intrygującym tekstem, wygłaszanym przez nikogo innego, niż Hoziera. The blood is rare and sweet as cherry wine.

Znów Wędrujemy

 

Jedyna polska piosenka w tej playliście, ale JAKA to piosenka. Mój osobisty faworyt, trzymam ją zawsze blisko serca, a głos Grzegorza Turnaua potrafi wzruszyć moją duszą. Zdecydowanie zasłużone miejsce.

Even If It’s a Lie

 

Moje odkrycie lata 2016. Matt, mimo swojej młodości, potrafi głosem przekazać wiek, który normalnie jest nieosiągalny. Dojrzałość emocjonalna obecna pomiędzy słowami przelewa się prosto w nasze serca, gdyż każdy z nas wie o czym śpiewa młodzieniec.

Spanish Sahara

Dla każdego z nas ta piosenka może znaczyć coś innego. Piękno dowolnej interpretacji. Czekamy na eskalacje, pewnego rodzaju muzycznego katharsis.

Re:stacks

There’s a black crow sitting across from me

His wiry legs are crossed

He is dangling my keys, he even fakes a toss

Whatever could it be

That has brought me to this loss?

Jealous

Motyw pianina w utworze Jealous zapamiętasz na długo. Zaufaj mi.

From Gold

I’m sold, and our story will grow old

but you’ll make dust from gold

Shiver

Kolejna bardzo osobista piosenka. Znam ją chyba najdłużej ze wszystkich tu obecnych. Opening do jednej z najlepszych animacji jakie w życiu widziałem – Mushishi. Nie mogę cytować żadnej linijki, gdyż byłoby to barbarzyństwo wobec utworu, tego szczególnego utworu.

Tutaj macie jeszcze playlistę na Spotify:

Życzę udanego słuchania 🙂