list doprzeszło
Dziś, w dzień moich 20 urodzin, postanowiłem, że napiszę list do swojego młodszego o rok ja.

Drogi Piotrze,
Czytając ten list, czynisz sobie wielką przysługę. To, co zamierzam Ci przekazać, wpłynie pozytywnie na twoją przyszłość. Mojej już nie można zmienić. Miejmy nadzieję, że gdziekolwiek jesteś, masz się dobrze.

Nie będziesz pracował w Multikinie na studiach. Dziennik, który zaczynasz prowadzić, stanie się jednym z najważniejszych przedmiotów w twoim życiu. Romans ze słowem przywitał cię w świecie kreacji. Porzucić poezję, aby później do niej wrócić. Nie bój się studiów, to tylko kolejny krok na drodze twojej edukacji. Poznasz tam wiele fajnych, wartościowych ludzi. W ich obecności jesteś sobą. Będziesz miał lepsze i gorsze czasy — najlepsze i najgorsze czasy w całym swoim dotychczasowym życiu. Fortuna sprawi, że czasami coś nie wyjdzie. Ludzie odchodzą, ludzie przychodzą, lecz cierpienie zawsze jest opcjonalne.

Nie marnuj czasu, ale planuj odpoczynek. Twoja praca pomoże Ci w wyrażaniu swoich myśli. Reaktywuj bloga jak najszybciej i nie czekaj z kupnem hostingu oraz domeny. Bądź proaktywny i nie bój się podejmować rzucanych przez los wyzwań. Przeżywanie porażek pomaga nam w uodpornieniu się na własne ego. Nad nim też będziesz musiał popracować. Przestań ślepo biec w stronę “sukcesu”. Nie tędy droga. Ambicje sprawią, że staniesz się narcystyczny. Dywersyfikuj swoje lektury. Czytaj więcej wartościowych książek. Oglądaj dobre filmy oraz wykształć rutynę aktywności fizycznej, której nie porzucisz w Marcu 2016. Pracuj ciężko, ale inteligentnie. Najważniejsze na sam koniec — bądź otwarty na ludzi i nie bój się tego, co o tobie pomyślą, bo często mija się to z prawdą.

Dzięki tym radom nie powinieneś mieć większej ilość problemów, niż masz teraz, a jeżeli postanowisz je kompletnie zignorować, też będzie dobrze. Nie żałuj przeszłości. Przeszkoda jest drogą, a twoim największym życiowym przeciwnikiem jest Ego. Pamiętaj o tym każdego dnia. Życzę udanego życia.

Twój jedyny,
Piotr Herdzik

Zapamiętajcie moje słowa — taki post będzie pojawiał się co roku.