Krzysztof Gonciarz, już od wielu lat, jest jednym z bardziej unikalnych oraz wszechstronnych twórców internetowych. Natknąłem się na niego po raz pierwszy podczas oglądania materiałów ze strony tvgry.pl. Nie byłem w stanie przewidzieć, iż to właśnie on stanie się moim ulubionym, polskim, youtubowym filmowcem. Każdy materiał przygotowywany jest z ogromnym wkładem własnym. Zamierzam Tobie przybliżyć jego działalność oraz polecić jego najnowszą serię vlogów, gdyż uważam, iż są to najlepsze vlogi na polskim youtubie.

W trakcie pracy w tvgry bądź tuż po zakończeniu, rozpoczął on jeden z swoich bardziej popularnych projektów. Zapytaj Beczkę to program satyryczny, przypominający Q&A, lecz w bardzo ironicznej odmianie. Używa on komentarzy z poprzednich odcinków jako materiał do własnego komentarza. Podczas prowadzenia tego show, pan Krzysztof napisał dwie książki – Wybuchające Beczki oraz WebShows. Zapytaj Beczkę prowadzone jest do dziś oraz ma swoją grupę wyznawców zwaną Beczkownicy.

Następnym większym projektem youtubera była seria filmików z Japonii, przedstawiająca życie, jedzenie, zwyczaje. Stworzył on, razem z Marcinem Konstantynowiczem, kompendium wiedzy w postaci video na temat kraju kwitnącej wiśni. Po 5 tygodniach ciężkiej pracy, pan Gonciarz postanowił pozostać w Japonii na dłużej.

Na miejscu poznał Kasię, amerykankę, która została wychowana przez rodziców polaków. Postanowili oni założyć kanał TheUwagaPies, na którym codziennie umieszczali vlogi. Regularne publikacje trwały przez ponad 100 dni, a wartość i jakość były czymś świeżym i nowym na youtubie. Mimo to, twórca stwierdził, iż filmy te były często sztuczne oraz zbyt wypełnione zajęciami. Video kierowało jego życiem, a każdy dzień był wyzwaniem.

Projekt został zakończony stworzeniem firmy Tofu Media, gdzie Krzysztof oraz Kasia wykonują zlecenia związane z tworzeniem video. Wypełniony grafik nie przeszkadzał jednak youtuberowi, aby ten zaczął kolejną serię, tym razem bardziej autentyczną. Tak właśnie rozpoczął ciąg najbardziej popularnych vlogów na polskim youtubie.

Często porównywane do filmików Casey’iego Neistat’a, dzieła pana Gonciarza zyskały popularność między innymi dzięki pieczołowitości ze strony technicznej. Timelapsy, ujęcia dronem oraz kompozycje kolorów to tylko jedne z wielu cech video tego twórcy. Każdy dzień jest troszkę inaczej zmontowany, a doświadczenie youtubera promieniuje z tych filmików. Opowieści z życia mieszane z codziennością dają efekt przychylny popularności. Nigdy przedtem polski YT nie dostał takiej dawki jakości.

Krzysztof Gonciarz jest świetnym twórcą. Mam nadzieję, że wraz z rozwojem swojej firmy i kanału będziemy otrzymywać coraz to lepsze filmiki. To, że nie tylko ja na nie czekam, zostało potwierdzone przez patronite youtubera. Uzbierał tam ponad 20000 złotych na miesiąc od swoich widzów. Wszelkie linki do działalności Krzysztofa zamieszczam poniżej.

Krzysztof Gonciarz

ZapytajBeczke

TheUwagaPies

Patronite Krzysztofa